top of page

Yeni Görev: Eğitim Çözümleri ve Teknolojileri Lideri Emko Eğitim Çözümleri A.Ş.

Artık "burayı daha güncel tutacağım..." sözünü veremiyorum sizlere sevgili okuyucu. Çünkü bizimkisi gibi kaderi coğrafyanın belirlediği hayatlarda, gündelik yaşam çok hızlı, yoğun ve yorucu akıyor. Ne ben bu sözün altında ezilmiş olayım, ne de aslında bu çok özendiğim platformu boş bırakayım düşüncesinden yola çıkarak, bundan böyle çok önemli gördüğüm konularda yazmaya veya kendimle ilgili önemli gelişmeler üzerine paylaşımlar yapacağım bir frekansta ilerleyeceğim. Önemli gelişmeler demişken bunlardan en yenilerinden biri ile başlayalım:

Eğitim Mobilyaları ve Teknolojileri üzerine Türkiye'nin lider üreticisi Emko Eğitim Çözümleri A.Ş.'de Pazarlama Müdürü olarak göreve başladım!
Emko Eğitim Çözümleri A.Ş.'nin İstanbul Büyükçekmece'de yer alan genel merkez binası
Emko Eğitim Çözümleri A.Ş. Genel Merkez

Yeni bir sektör yine. Ama biliyorsunuz biz iletişim ve pazarlama üzerine kariyerini inşa etmiş kişiler için bu çok da önemli değildir. Her sektörde işinizi olması gereken dinamikleri çerçevesinde ve girdiğiniz sektöre maksimum hızla adapte olacak şekilde icra etmeniz gerekir. Bu anlamda pazarlama dili, dini, ırkı, bölgesi, sektörü, ürünü, hizmeti, cinsiyeti vs. olmaksızın ve fark etmeksizin temel kurallar barındırır. Bulunduğunuz sektör, çalıştığınız marka, ürününüz veya hizmetiniz ise bu temel kurallar ile birlikte yoğrularak hedeflerinize varmanız için sizlere detayları verir.


Emko Eğitim Çözümleri A.Ş.'ye bakacak olursak, karşımıza yarım asıra yakın bir üretim ve ticari geçmiş, eğitim sektöründe pek çok ilk, yalnızca Türkiye'de değil dünyada da pek çok yenilikçi çözüm, zaman içerisinde teknoloji ve inovasyon ile çeşitlenen, aynı zamanda gelecek vizyonunu belirlemiş köklü bir yapı görüyoruz. Eğitim mobilyaları tarafında "EmkoEdu", eğitim teknolojileri tarafında ise "EmkoTech" markaları ile hem yerelde hem de globalde adından ve yaptıklarından sıkça söz ettiren, birbirinden önemli eğitim kurumlarının vazgeçilmez tercihi olmaya devam eden Emko Eğitim Çözümleri, kısa - orta - uzun vadeli büyüme planlamaları dahilinde, özellikle ekonominin böylesi büyük bir sınavdan geçtiği zorlu bir dönemde, kendine yatırım yapmayı tercih etmiş bir yapı. Pazarlama departmanını büyütmeye, teknoloji tarafını daha da güçlendirmeye ve globaldeki pazar payını artırmaya yönelik ciddi kararlar aldı ve uygulama başladı.


Bu vesileyle Pazarlama Müdürü olarak göreve başladığım Emko Eğitim Çözümleri A.Ş.'de geçirdiğim oryantasyon sürecinde edindiğim ilk izlenimler şu şekildeydi;


  • Yaptığımız görüşmelerde, pazarlama konusuna ne denli önem verdiklerini ve uzun vadeli hedefler ile yola çıktıklarını hissettirdiler.

  • Üzerine konuştuğumuz tüm konularda son derece şeffaf bir süreç yönettiler. Sonrasında ise şirket içerisinde oldukça sıcak, samimi ve açık iletişime dayalı bir süreç yaşamamı sağladılar.

  • Egolarından sıyrılmış insanların, belirli amaçlar etrafında birlik halinde toplandıkları bir yapı ile karşılaştım.

  • Yalnızca müşterisi değil, çalışanları, paydaşları ve dünya genelinde marka değerini sürekli artırmaya yönelmiş bir yönetim kararlılığı gördüm.


Tüm bunlar elbette olumlu ve güzel yönleri. Peki hiç mi eksiği yok Emko'nun? diye soracak olursanız, olmaz mı! Pek çok eksiği var derim. Bu eksiklikleri gidererek gelecek vizyonuna gitme hedefimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyor olacağız. Çünkü; bence Emko bunu hak ediyor. Hak etmek tabirini kullanırken, kuruluşundan bugüne kadar geçen 50 yıla yakın zaman içerisinde, çok sayıda insana geçim kapısı olmuş, en zor dönemlerde bile yılmamış, pes etmeye de hiç niyeti olmayan bir firma görüyorum.


Biraz da Emko'nun markaları olan EmkoEdu ve EmkoTech tarafından bahsedecek olursak;


Eğitim mobilyaları ve çözümlerinde Türkiye'nin lider markası EmkoEdu
EmkoEdu - Eğitim Mobilyaları ve Çözümleri

EmkoEdu, eğitim mobilyaları alanında üretim ve projeler yapan markamız. Gerek ürün grupları (Sıralar, Masalar, Sandalyeler, Dolaplar, Alan mobilyaları vb.) gerekse konsept projeler dahlinde (Okul Öncesi, İlk okul, Orta Öğretim, Kolejler ve Üniversiteler vb.) oldukça geniş bir ürün ve hizmet yelpazesinde hareket edebiliyoruz. Eğitim sektöründe ilkleri başarmış ve yön vermiş olan EmkoEdu, pazar lideri pozisyonunu uzun zamandır koruyor. Markanın eğitim mobilyalarında yıllardır süre gelen en önemli özelliği asla kaliteden ve sağlıktan taviz vermemesi. Çok sevilen modelleri yanı sıra, eğitim verilecek fiziki alana veya temaya göre de üretim gerçekleştirebiliyoruz.


Eğitim Teknolojileri alanında faaliyet gösteren EmkoTech, Akıllı Tahta sistemleri, bütünleşik bilgisayarlar ve yazılım uygulamaları
EmkoTech - Eğitim Teknolojileri

EmkoTech ise, adındaki teknoloji ibaresinden de anlaşılacağı üzere, eğitim teknolojileri üzerine yoğunlaşmış diğer markamız. Gerek dananım, gerekse yazılım ürünleri ile inovatif çözümler sunan EmkpTech, akıllı tahtalar, dokunmatik sistemler, sürgülü ve giyotin tahta sistemleri ile entegre çalışan hibrit akıllı tahta sistemleri, Türkiye'de ve dünyadaki pek çok ülkede eğitim kurumları ve kullanıcıları ile buluşturuyor. Bu sistemlerin yanı sıra Totem adı altında çıkan "All in One" bilgisayarlar, EduTab altında yer alan tabletler ile eğitimi daha çağdaş ve verimli kılmaya yönelik yazılım uygulamaları ile birlikte kullancı tarafında bir ekosistem yaratıyor.


Bir iletişimci ve pazarlama profesyoneli olarak bu zamana kadar görev aldığım tüm kurumlarda önceliğim, sistemli ve sürdürülebilir bir çalışma modeli oluşturmaya çalışmanın yanı sıra, içerisinde yer aldığım kurumun ve alanın insanlara, doğaya, insan hayatı veya dünyamız için bir şeylerin daha iyiye gidebilmesini sağlamaya yönelik değer yaratacak bir noktada olmasına dikkat etmek oldu. Bu benim yaptığım iş ile ilgili maddi getirilerin dışında ve ötesinde aslında çok daha önem verdiğim manevi tatmin tarafım ile ilgiliydi. Emko Eğitim Çözümleri A.Ş. ile seçmiş olduğum #Eğitim sektörünü de bu anlamda oldukça önemsiyorum. Beni heyecanlandıran en önemli nokta, eğitim sektöründe yenilikleri, inovasyonu, teknolojiyi ve sürdürülebilir değer oluşturmayı destekleyebilecek bir yapı içerisine katıldığıma inanıyor olmam.


Emko Eğitim Çözümleri A.Ş. ile yürünebilecek çok uzun bir yol olduğuna inanıyorum. Şirket kültürü açısından baktığımda ise uzun yıllardır bu kuruma yüksek bir bağlılıkla çalışan insanların olduğunu, kadın çalışan sayısının yüksek olmasını, ortak aklın çalıştırıldığını ve insanların açık iletişim halinde olduklarını gözlemliyorum. Umuyorum ki aynı şekilde pek çok başarıya imza atıyor oluruz hep birlikte.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page